Bilge Bakımevi

Bilineceği üzere Demans hastaları için huzurlu bir yaşam alanı tesis etmek, en yüksek düzeyde yaşam standardı için olmazsa olmazdır. Çoğunlukla kişisel ihtiyaçlarını giderme konusunda ve sosyalleşme kapsamında problem yaşayan Demans hastalarının, düzenli ve daimi bir bakımla yaşamlarını sürdürmeleri ancak huzurlu bir yaşam alanı ve etkili bir bakımla mümkündür. Bilge Bakımevim; özel konseptli iki katlı villa tipi konutu, uzman personelleri, sıcacık yaşam alanı, sosyal donatı alanları, daimi bakım hizmetleri ve yüksek düzeyde güvenlik önlemleriyle Demanslı hastalar için kontrollü ve yüksek standartta bir yaşam alanı sunar.

Huzurlu, Keyifli ve Eğlenceli Bir Yaşam Merkezi

Demans, zihinsel aktiviteleri önemli ölçüde etkilediği gibi aynı zamanda sosyalleşme becerileri üzerinde de önemli etkilere sahiptir. Hemen her Demanslı birey, sosyalleşme ve yakın ilişkiler kurma konusunda çeşitli zorluklarla mücadele eder. Bilge Bakımevi, her detayın incelikli düşünüldüğü genel konsepti ve iletişim becerileri gelişmiş personelleriyle; huzurlu, keyifli ve eğlenceli bir yaşam merkezi olma özelliğine sahiptir.

Yüksek Düzeyde Güvenlik

Tahmin edileceği üzere Demans sorunuyla mücadele eden bireylerde en sık gözlemlenen problemlerin başında unutkanlık gelir. Demanslı bireylerin bu tarz unutkanlık durumlarında herhangi bir zarar görmeden yaşam alanlarını terk etmemeleri adına ise yüksek düzeyde güvenlik önlemleri alınmalıdır. Bilge Bakımevi, Demanslı hastaların kendi yaşam alanları içerisinde huzurlu ve konforlu vakit geçirebilmeleri adına son derece nazik güvenlik personelleri ve güvenlik sistemleriyle kontrollü bir bakım hizmeti sunmaktadır.

İlaç Takibi ve Düzenli Kontroller

Demans, büyük oranda tedavi edilebilir bir sağlık sorunu olmasa da kontrol altına alınabilir niteliklere sahiptir. Kontrol amaçlı tedavi sürecinin en önemli parçası ise şüphesiz ki ilaçlardır. Düzenli olarak alınmalı ve yaşanabilecek olası aksaklıklara karşı düzenli kontroller gerçekleştirilmelidir. Bilge Bakımevi’nin uzman personelleri, her bir hastaya özel bakım hizmetleri sağlayarak, hastaların ilaç takibini üstlenir ve özellikle ilaçlardan kaynaklanan olası yan etkilere karşı tüm hastaları gözetim altında tutar.

7/24 Uzman Personel ve Hemşire Desteği

Sağlık ve bakım hizmetlerinde başarılı ve etkili bir hizmet ağı inşa etmenin en belirleyici unsuru personellerin genel mahiyetidir. Alanında uzman olması gereken personeller aynı zamanda iletişim becerileri yüksek ve pozitif özelliklere de sahip olmalıdır. Demans sorunlarında daimi hemşire desteğinin ve acil müdahalenin önemi konusunda son derece hassasiyet gösteren hemşire ekibimizle Bilge Bakımevi olarak 7/24 hemşire desteğini hastalarımızın hizmetine sunmaktayız.

Uzman Psikolog Desteği

Sosyal aktiviteler, temalı etkinlikler ve hobi organizasyonları düzenleyerek Demanslı bireylerin sosyalleşme sorunlarını en aza indirmek isteyen Bilge Bakımevi, aynı zamanda her bir bireyin kişisel sorunlarıyla da yakından ilgilenir. Demanslı bireyler için iletişim becerilerini kullanmak çoğu zaman zorluklar içerir ve bu tarz durumlarda olabildiğince hastanın kendisini ifade edebilmesini sağlamak ancak uzman psikologlar aracılığıyla mümkündür. Bilge Bakımevi uzman psikolog desteği ile bireylere özel tedavi ve bakım yaklaşımlar benimsemektedir.