Demans Bakım Evi

Demans Bakım Evi

Demans hastalarının fiziksel ve zihinsel aktiviteleri günübirlik yapmaları gerekmekte olup bu aktiviteler, hastalığın semptomlarından birçoğunun ilerlemesini yavaşlatmak adına oldukça önemlidir. Demans bakım evi kapsamında bulunan bakımevleri, temelde demans hastalarının çok daha konforlu bir şekilde yaşantılarını sürdürmelerine destek olmakta ve hastaların bakımlarının düzenli olarak yapılması mümkün hale gelmektedir.

Demans hastaları için düzenlenen bakımevleri, temelde aşağıdaki gibi sıralanabilen hususlar üzerinden ilerlemekte ve hastaların konforlu ve sağlıklı bir şekilde yaşantılarını sürdürmelerini mümkün kılmaktadır:

  • Hastaların yemek saatleri düzenlenir ve hastalar, düzenli yemek saatlerine sahip olur.
  • Hastaların uyku saatleri takip edilir ve hastaların sağlıklı bir uyku düzenine sahip olması sağlanır.
  • Hastaların motor becerilerinin gelişmesi için fizyoterapistler eşliğinde çeşitli egzersizler yapılır.
  • Hemşireler tarafından hastaların ilaç takibi gerçekleştirilir.
  • Doktor kontrolünde hastaların sağlık durumları belirli aralıklarla kontrol edilir.
  • Hastaların uyum süreçleri adına çeşitli terapiler düzenlenir.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen hususların her biri, demans hastası bakım evi kapsamında hastalara sunulmakta ve onların düzenli bir hayat içerisinde olması sağlanmaktadır.

Bilindiği üzere demans hastalarında temel semptom unutkanlık olduğu için hastaların zihinsel aktivitelere yönlenmesi bir hayli önemlidir. Demans bakım evi kapsamında yer alan kurumlar, hastaların hem zihinsel hem de fiziksel aktiviteler gerçekleştirilebilmesi için onlara destek sunmakta ve hayatlarını konforlu bir şekilde sürdürmelerini sağlamaktadır. Uzman hekim ve hemşire ile sağlık personelleri ile sunulan bakım hizmetlerinin demans hastaları adına bir hayli önemli olduğunu ifade etmek olanaklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir